Kalimba Nedir

Kalimba müzik aleti;tüm müzik aletlerinde çalması en kolay ve rahat olanıdır.Tarihi 3000 yıl öncesine dayanan etnik ve mistik bir Afrika çalgısıdır. Diğer ismi baş parmak piyanosudur. Ses terapisinde kullanılan 14 adet çalgı aletinden biridir. Sağ ve sol beyni aynı anda çalıştırır.Stres ve kaygıyı önler. Konsantrasyon ve dikkati geliştirir.Yaydığı ses titreşimleri sakinlik ,dinginlik ve huzur verir.Bebek uyutmada kullanılır. Afrika’da psikolojik hastalıkların tedavisinde kullanılmıştır.


Bir çok müzik aletine kıyasla oldukça küçük bir yapıya sahip olan bu müzik aleti sesi ile sizleri çok şaşırtacak.Nota bilgisi olmadan çalabileceğiniz mükemmel bir enstrümandır.Satın aldığınızda kutu içine koyduğumuz Türkçe Nota kitabımız ile aynı gün çalmaya başlayabilirsiniz.


Sevdiklerinize değişik ve mutlu olacakları bir hediye arıyorsanız Maxi, Pro, Dark ve CAT Kalimbalarımızdan satın alabilirsiniz.Müzikal Terapi ZamanıKalimba, Zimbabwe'de genellikle dini törenlerde, düğünlerde ve diğer sosyal toplantılarda yaygın olarak kullanılmaktadır. Afrika ezgileri ile huzur verici bir atmosfer yaratan Kalimba, etnik müzik severlerin baş müzik aletlerinden biridir. Kalimba, farklı kültürlerde ise ses terapisi, meditasyon gibi pek çok etkinlikte de yer almaktadır. Müzik terapilerinde, ezgi, ritim ve harmoni gibi müzik unsurları tedavi amaçlı kullanılır. Kalimba’nın masalsı sesi ile hayatınızın bir parçası olacağını söyleyebiliriz. Herkesin zihnin boşaltmaya, ruhunu dinlendirmeye, günün, şehrin ve yaşamın stresinden uzaklaşmaya ihtiyacı vardır. Bunlar için bire bir olan Kalimba ile kendi müzikal terapinizi kendiniz yapabilirsiniz. Bunun dışında sevdiklerinize farklı tarzda bir hediye arıyorsanız, oldukça güzel ve anlamlı bir hediye olacaktır. Birinci sınıf malzeme ve usta işçilikle üretilen Kalimba Türkiye ürünlerini web sitemizden güvenle satın alabilirsiniz.Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
Kategoriler
Faydalı Bilgiler
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?