Kalimba Alırken Nelere Dikkat Etmeli

Kalimba ses terapisi yapan bir enstrümandır.Dolayısı ile bu amaca hizmet etmesini istiyorsanız en doğru malzeme kaliteli doğal ahşaptır.Akrilik(şeffaf)(eli terletir), kontraplak, MDF, sentetik boyalı veya ucuz ahşap modelleri tercih etmemenizi öneririz.

Paslanmaz çelik tuşları olmasına dikkat ediniz.

Malzeme kadar önemli olan bir özellikte kalimbanın işçiliğidir.Piyasada onlarca çeşit kalimba vardır.Görünüşte birçoğu aynı gibi görünür.Fakat işçilik farkı kalimbayı kullanmaya başladığınızda ortaya çıkar. Bu sebeple kalimbanızı satın almadan önce ona ait videolarını dikkatlice inceleyiniz.

Düşük işçilik sebebi ile bazı kalimbalar çızırtılı veya boğuk ses verebilir.Veya aldıktan kısa bir süre sonra kendiliğinden akortu bozulabilir ve tekrar akort edilemeyebilir.

Kalimba Türkiye’de çok yeni bir enstrümandır.Satın alırken mutlaka aldığınız satıcının güvenilirliğine dikkat ediniz.

Gerçek müşterilerin paylaşım videolarına ve gerçek müşteri yorumlarına muhakkak dikkat ediniz.

Satıcının sattığı ürünün çeşitliliğine dikkat ediniz.Görsel ve video paylaşımlarında gördüğünüz kalimbanın size gönderileceğinden emin olunuz.(Yurtdışından alıntı video paylaşımları üzerinden ürün satın almayınız)

Kalimbayı akort etmek çok kolaydır bunun için kutudan akort çekici çıkar fakat akortsuz satılan kalimbanın kalitesini hemen test edemezsiniz.Akort tutmayan ürün olup olmadığından emin olamazsınız bu sebeple AKORTU YAPILI OLMAYAN kalimbaları satın almayınız.Gecko Kalimba en iyi en kaliteli kalimba markasıdır.


Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
Kategoriler
Faydalı Bilgiler
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?